توسعه فردی

توسعه شخصی یا خود بهبودی شامل فعالیت هایی است که توانایی ها و پتانسیل های فرد را توسعه می دهد، سرمایه انسانی را ایجاد می کند، قابلیت اشتغال را تسهیل می کند و کیفیت زندگی و تحقق رویاها و آرزوها را افزایش می دهد.

مدت دوره :

24 ساعت

تعداد دانشجویان :

290+

وضعیت فعلی
در حال ثبت نام
قیمت
2،100،000 تومان

درباره دوره

هدف این دوره کمک به افراد در راستای ایجاد شناخت دقیق تر از دانش،مهارت و توانمندی آنها ،همچنین تحلیل نقاط قوت و ضعف و شناسایی فرصت ها و تهدید های محیطی می باشد به گونه ای که مسیر جهت پیشرفت حرفه ای و رسیدن به اهداف شخصی و شغلی برای افراد هموار تر گردد.

پیشنیاز

داشتن مدرک تحصیلی لیسانس‌‌

سرفصل

۱- کسب مهارت های تفکر انتقادی و کاربرد آن ها در کسب و کار: مهارت های گفتگو؛ مهارت های نقد داده ها و اطلاعات؛ مهارت های شناخت باورهای بنیادین و فرضیه های خاموش فردی و فهم رابطه بین آن ها و سایر بخش های وجودی.

۲- مدیریت تعارض و حل مسئله: مهارت های شناخت مشکلات و تعارض ها؛ تبدیل تعارض ها و مشکلات به مسائل؛ فهم انتظارات و اهداف؛ آفرینش راهکارهای عبور از مشکلات و تعارض ها و حرکت به سوی اهداف.

۳- مهارت های رسیدن به یکپارچگی شخصیت: شناخت ارزش ها و ایجاد هماهنگی میان ارزش ها و سایر جنبه های شخصیت فرد (رفتارها، احساسات، نیازها، انتظارات، استعدادها، باورها و غرایز).

۴- توسعه کنشگری بین فردی: مهارت های رسیدن به صمیمیت سازمانی با تکیه بر مهارت های جراتمندی (قاطعیت) و آرامش درونی.

۵- مدیریت هیجان های تندخو (خشم، اضطراب و ناامیدی) در کنش های اجتماعی و سازمانی: مدیریت هیجان های تند خو پیش از تجریه طوفانی آن ها و رسیدن به صلح درونی از مسیر آشتی با این عواطف.

۶- مدیریت روابط بین فردی از طریق شناخت خود: ارتباط ما با دیگران می تواند عرصه ای مطمئن برای شناخت خودمان باشد. این شناخت مدیریت ارتباط با دیگران را تسهیل می کند و کمک می کند فرد از منظری فراتر از خودش به تعارضات بین فردی نگاه کند.

۷- عبور از داوری به سوی مشاهده و درک متقابل در جهت مدیریت موثر ارتباطات: افزایش بهروه وری مناسبات بین فردی با استفاده از افزایش بهره وری کلامی

مدرس / مدرسین

محمد علی صفرپور

برگزاری بیش از ۲۵۲ کارگاه آموزشی در زمینه های :
کارگاه مدیریت تعارض و حل مسئله
کارگاه ارزش ها
ارتباط موثر (ویژه مدیران شرکت تعاونی صنایع الکترونیک ایران)
آموزش کارکنان شرکت رسانا پردازش در افزایش کارآیی
کارگاه آموزش مهارتهای اجتماعی برای مدیران شرکت نفت
کارگاه آموزشی: پیش درآمدی بر خطاهای شناختی
کارگاه آموزش مهارتهای اندیشه ورزی و اجتماعی
کارگاه آموزش مهارت های اجتماعی (اصناف و بازاریان)
و …

سازمان همواره به توسعه، بهبود و بهسازی مستمر امور و فرآیندهای سازمانی توجه خاص داشته و تلاش لازم را برای تحقق آن می نماید.

::: دوره‌های مفید دیگر :::