معرفی موسسه تحقیقاتی تدبیرجنوب
 /  معرفی موسسه تحقیقاتی تدبیرجنوب

جستجوی دوره

معرفی موسسه تحقیقاتی تدبیر

خدمات مشاوره ای و تحقیقاتی سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی فارس به عنوان یکی از ارکان اصلی فعالیت سازمان، از طریق همکاری با مدیران درشناخت صحیح مسائل تحت مدیریت آن ها، همکاری در فرایند برنامه ریزی حل مسائل و نیز با ارائه راه و روش در قالب طراحی سیستم های اطلاعاتی و عملیاتی و همچنین انجام مطالعات و بررسی های عملی به منظور تعیین ظرفیت ها و تنگناها و ارائه راهکارهای برون رفت از مشکلات و دستیابی به توسعه و تعالی صورت می گیرد.

مشاوره مدیریت خدمتی هدفمند است که به منظور بررسی و تشخیص مسائل و مشکلات مربوط به سیاست ها، تشکیلات و روش های اجرایی یک موسسه، ارائه پیشنهادات لازم و کمک در پیاده سازی پیشنهادها توسط افراد آموزش دیده و با تجربه صورت می گیرد.

مشاوره مدیریت با تجزیه و تحلیل حقایق و بهره گیری از قضاوت های عینی مبتنی بر دانش تخصصی، مهارت ها و فنون خاص انجام می شود. مشاوره در شکل های مختلف و متنوع ارائه می شود و طیف وسیعی از تخصص ها را در بر می گیرد. مسائل که حل آن ها از مشاوران مدیریت خواسته می شود معمولا پیچیده و غامض است و در اغلب موارد با ابهام و تناقض همراه است، بنابراین لازمه حل مسائل و یا ارائه راهکار توسط مشاور، درایت و تیزهوشی، ذکاوت، خلاقیت ، وسعت نظر، توان فکری و بالاتر از همه اخلاقیات است که به مشاور مدیریت امکان تجزبه و تحلیل، شناخت و کشف عوارض، ترکیب عوامل و نهایتاً حل مسائل را می دهد.

مشاوره مدیریت نوعی شراکت است. شراکتی بین دریافت کنندگان مشاوره، با دانش و آگاهی هایی که از سازمان خود دارند و مشاور با سرمایه ای که از تجربه و دانش و مهارتی که در برخورد و تعامل با شرایط و مسائل مشابه در سازمان های دیگر کسب نموده است. در واقع مشاوران مدیریت به عنوان عاملان تحول، در هر جامعه ای نقش بسیار مهم و اساسی را در تحول اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایفا می کنند و وظیفه آن ها سرعت بخشیدن به آهنگ تغییر و تحول می باشد.

خدمات مشاوره ای سازمان مدیریت صنعتی در شاخه مشاوره مدیریت از طریق موسسه تحقیقاتی تدبیر جنوب ارائه می گردد.