برگزاری آزمون بین‌المللی زبان آلمانی تلک (TELC) توسط سازمان مدیریت صنعتی
 /  اخبار / برگزاری آزمون بین‌المللی زبان آلمانی تلک (TELC) توسط سازمان مدیریت صنعتی

برگزاری آزمون بین‌المللی زبان آلمانی تلک (TELC) توسط سازمان مدیریت صنعتی

سازمان مدیریت صنعتی با توجه به ارتباطات گسترده بین‌المللی خود با دانشگاه‌ها و مراکز تراز اول جهانی و با هدف پاسخگویی به نیاز متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل و یا کار در کشور آلمان را دارند، قراردادی با دانشگاه FHM آلمان به منظور برگزاری آزمون تلک (The European Language Certificates=TELC) که یک آزمون تعیین سطح به زبان آلمانی بوده و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان نیز برگزار می‌شود، منعقد نمود. همچنین براساس تفاهم به عمل آمده با سازمان سنجش کشور، دومین آزمون زبان آلمان تلک (TELC) در سطح A2 در ایران توسط سازمان مدیریت صنعتی در روزهای دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۷/۲و سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۷/۷/۳برگزار می‌گردد.
مدرک و گواهی‌ حاوی نتیجه آزمون، توسط موسسه تلک و دانشگاه FHM در آلمان صادر خواهد شد که این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه‌های آلمانی زبان اروپا به خصوص برای دوره‌های پیش‌آمادگی PSP برای پنج گروه هدف به شرح ذیل کاربرد دارد. مدرک آزمون تلک (TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در تهران (ویزا) و برای پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی زبان سراسر اروپا کاربرد دارد، علاوه بر آن مورد قبول همه شرکت‌ها و مراکز دولتی جهت پذیرش کار و مهاجرت می‌باشد.
دوره PSP یک دوره پیش آمادگی شامل ۶۵ درصد زبان آلمانی تخصصی و ۳۵ درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام در محیط کاری و فرهنگی آلمان برای پنج گروه هدف می‌باشد:
۱- دیپلمه‌هایی که قصد معادل سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاه‌های آلمانی را دارند، که خود سه گرایش دارد:
• دیپلمه‌هایی که می‌خواهند در رشته‌های مهندسی ادامه تحصیل دهند، (PSP technic)
• دیپلمه‌هایی که می‌خواهند در رشته‌های علوم انسانی ادامه تحصیل دهند، (PSP business)
• دیپلمه‌هایی که می‌خواهند در رشته‌های علوم پزشکی ادامه تحصیل دهند، (PSP medicine)
۲- افرادی که با مدر ک کارشناسی می‌‌خواهند وارد کارشناسی ارشد شوند، (در رشته دلخواه).
۳- افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می‌خواهند وارد دوره دکترا به زبان آلمانی شوند.
۴- پزشکان و یا افرادی که با مدرک دکترا قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص یا اینکه هدف یافتن کار در بیمارستان و غیره دارند که علاوه بر دوره PSP تایید دانش علوم پزشکی آنان نیز انجام خواهد شد.
۵- کلیه صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت، فارغ از این که چه رشته‌ای تحصیل کرده‌اند که علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی می‌توانند نحوه تهیه رزومه و چگونگی حضور در جلسات مصاحبه و یافتن شغل در بازار آلمان را آموزش ببینند (PSP Professional).
همه این گروه‌ها برای اخذ ویزا و ورود به دوره‌های PSP در دانشگاه FHM نیاز به مدرک A2 زبان تلک از این سازمان دارند.
متقاضیان گرامی که در آزمون TELC حدنصاب لازم را اخذ نمایند می توانند برای دوره های PSP که توسط سازمان مدیریت صنعتی برنامه ریزی می گردد، ثبت نام نمایند.ساختار و مواد آزمون تلک (TELC):
• بخش Listening (شنیداری، پاسخ به صورت نوشتاری)
• بخش Reading (پاسخ به صورت نوشتاری)
• بخش Writing (پاسخ به صورت نوشتاری)
• بخش Speaking (گفتاری)-(ارزیابی توسط اساتید تایید شده سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد)
آزمون تلک به صورت کاغذی (Paper) می‌باشد، به گونه‌ای که پاسخ همه سوالات توسط داوطلب در دفترچه آزمون درج می‌شود.
پیش ثبت‌نام:
با توجه به محدودیت جدی ظرفیت، توصیه می‌گردد داوطلبین گرامی در اسرع وقت ضمن تماس با شماره ۲۲۰۱۰۶۹۰ سرکار خانم حبیبی اقدام به پیش ثبت نام نمایند.
تاریخ و نحوه اجرای آزمون:
آزمون تلک طی دو روز دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۲ و سه شنبه ۱۳۹۷/۷/۳ به شرح زیر برگزار می‌گردد:
دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۲
آزمون :
• Writing
• Reading
• Listening
سه شنبه ۱۳۹۷/۷/۳
آزمون :
• Speakingهزینه آزمون: هزینه این آزمون برابر ۱۸۹ یورو می‌باشد که با هماهنگی انجام شده با سازمان سنجش کشور به صورت الحساب هزینه آزمون برابر ۲٫۱۴۵٫۰۰۰ تومان تعیین گردیده است .
بدیهی است پس از آزمون اگر هزینه قطعی آن با رقم فوق تفاوت داشته باشد با متقاضی تسویه حساب می گردد.
محل آزمون: در مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی به آدرس تهران خیابان ولیعصر، نبش جام جم،‌ سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌گردد. ساعت و زمان شروع آزمون به نحو مقتضی به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

جستجوی دوره